Albanija 🚌 DRAČ bus

Albanija 🚌 DRAČ bus

DRAČ

Ljeto 2021

Autobusom iz Tuzle

 

Drač (albanski Durrës) je grad i luka na obali Jadranskog mora, 33 km zapadno od Tirane, jedan je od najstarijih gradova u Albaniji. Ovaj grad su osnovali Grci 627. god. pne. i nazvali ga Epidamnos. Tokom rimske vladavine preimenovan je u Dirahion. Sačuvani su dijelovi gradskih zidina. Najzanimljiviji spomenik u gradu je amfiteatar iz II vijeka. U okviru amfiteatra se nalazi i jedna ranohrišćanska kripta sa vrijednim mozaicima. Danas je Drač lijep grad sa cca. 175.000 stanovnika, turistički centar i najveća luka u Albaniji.

Uz Valonu i Sarandu je najveće turističko mjesto u zemlji. Ispod starog grada razvio se novi grad sa lijepim zgradama, bulevarima i šetalištima. Na južnom dijelu, nedaleko od centra je velika pješčana plaža duga 40 km koju okružuju novoizgrađeni kvalitetni hoteli sa povoljnim cijenama, diskoteke, restorani, kafei… Nekoliko feribota saobraća svaki dan sa Italijom na relacijama za Bari i Ankonu.

Drač je posljednjih godina i sve atraktivnija turistička destinacija zahvaljujući velikom napretku u posljednjih nekoliko godina i izgradnji novih hotela, restorana i ostale turističke infrastrukture. Drač je udaljen 530 kilometara od Tuzle.

 

Cjenovnik Drač 2021 u KM

Hotel

Usluga

Tip sobe

Period u sezoni

 

11.06.-18.06.

18.06.-25.06.

25.06.-03.07.

03.07.-28.08.

28.08.-04.09.

04.09.-11.09.

11.09.-18.09.

 

Sun 3*

 

Nocenje/

doručak

Dvokrevetna

Balkon

299 KM

335 KM

385 KM

299 KM

Polupansion Dvokrevetna

balkon

349 KM

389 KM

445 KM

349 KM

 

 

 

Albanian Star 4*

 

Polupansion Dvokrevetna

Balkon/pogled sjever

485 KM

535 KM

545 KM

475 KM

Polupansion Dvokrevetna, balkon/pogled more

515 KM

555 KM

585 KM

525 KM

Polupansion Dvokrevetna, superior pogled more

555 KM

595 KM

675 KM

555 KM

 

Leonardo 3+*

 

Polupansion Dvokrevetna

Balkon

445 KM

495 KM

535 KM

465 KM

All inclusive Dvokrevetna

Balkon

575 KM

595 KM

665 KM

585 KM

Bleart 4* Polupansion Dvokrevetna

Balkon

509 KM

565 KM

585 KM

519 KM

Dolcevita 4* All inclusive Dvokrevetna

Balkon

585 KM

595 KM

635 KM

585 KM

Elesio 4* All inclusive Dvokrevetna

Balkon

660 KM

690 KM

735 KM

660 KM

Grand Blue Fafa 5*

 

All inclusive Dvokrevetna

Balkon

745 KM

755 KM

795 KM

745 KM

Cijene su po osobi za navedenu uslugu izražene u Konvertibilnim Markama

 

CIJENA ARANŽMANA OBUHVATA:

  • 7 (sedam) noćenja u hotelu po izboru uz odabranu uslugu (nocenje/dorucak, polupansion, all inclusive)
  • Usluge pratioca grupe i kompletnu organizaciju putovanja
  • Ležaljke i suncobrane na plaži
  • PDV
POPUSTI
dijete do 5 godina sa dvije odrasle osobe ako ne koristi krevet

Besplatno

dijete od 5 do 12 godina sa dvije odrasle osobe (ima svoj krevet)

50%

drugo dijete od 5 do 12 godina sa dvije odrasle osobe

30%

dijete do 12 godina u sobi sa jednom odraslom osobom

30%

dvoje djece sami u sobi

30%

Treća odrasla osoba

10%

 

CIJENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:

  • prevoz turističkim autobusom do Drača (cijene navedene u cjenovniku prevoza)
  • polisu obaveznog putničkog zdravstvenog osiguranja (2 KM po danu) a za osobe starije od 60 godina (4 KM po danu).
  • boravišnu taksu 2,50 KM po osobi i dan-u
  • za putnike koji putuju vlastitim prevozom cijene aranžmana se uvećavaju za 10 KM po osobi

 

REZERVACIJA PUTOVANJA: Prilikom rezervacije putovanja potrebno je dostaviti kopiju pasoša te uplatiti avans u iznosu od 30% od ukupne cijene koštanja aranžmana.

Uz ovo putovanje vrijede opšti uslovi putovanja organizatora.

 

UPOZORENJE: Mole se putnici da vode računa o svojim putnim ispravama, novcu i stvarima u toku trajanja aranžmana. Svaki putnik je dužan samostalno provjeriti važnost svojih dokumenata i provjeriti zakonske regulative oko ulaska u države koje su u programu putovanja. Svi putnici su dužni imati validnu polisu putničkog zdravstvenog osiguranja.

 

CJENOVNIK USLUGE PREVOZA ZA LJETO 2021.

Relacija

Odrasli

Djeca do 4 godine

Djeca od 4 do 12 godina

Tuzla-Drač-Tuzla

(Brčko, Srebrenik, Živinice, Kladanj)

89 KM

Besplatno

49 KM

Sarajevo-Drač-Sarajevo

(Olovo, Konjic)

69 KM

Besplatno

49 KM

Mostar-Drač-Mostar

(Jablanica, Stolac)

59 KM

Besplatno

39 KM

Doplata za prvi red sjedišta u autobusu

50 KM po osobi

 

Raspored polaska autobusa za Drač

Polasci su svakog petka od 11.06.2021.

Grad

Mjesto polaska

Vrijeme polaska

Tuzla Glavna autobuska stanica

19.00h

Živinice Raskršće kod robne kuće„Omega“

19.20h

Kladanj Preko puta autobuske stanice

20.00h

Olovo Benzinska stanica „INA“

20.40h

Sarajevo Zemaljski muzej

22.00h

Konjic Autobuska stanica

23.00h

Jablanica Restoran „Zdrava Voda“

23.40h

Mostar Benzinska stanica „Hifa“

01.00h

Stolac Centar

01.30h

Polazak iz Drača za BiH svake subote u 19.00h po rasporedu hotela.

 

Posebna napomena vezana za COVID 19
Za ovo putovanje važe sve preporuke u vezi sa COVID-19. Do datuma polaska na putovanje moguće su promjene uslova putovanja u skladu sa preporukama nadležnih institucija u BiH i inostranstvu odnosno tranzitnih teritorija i zemlje u kojoj se nalazi konačna destinacija iz programa putovanja. U slučaju da propisi vezani uz pandemiju ne dozvoljavaju da se putovanje nesmetano realizuje agencija zadržava pravo promjene termina realizacije putovanja.                                         

Rezervacija i uplata:

“KOMPAS TOURS-rm” d.o.o. BANJA LUKA

Nikole Tesle br. 3 /stara BUS stanica/

// 25 godina sa vama //

LICENCA ZA TOUROPERATORA:

14.07-325-501/19 od 23.08.2019.

(četvrta po redu)

Telefoni: 051 217 775 i 051 219 473

e-mail: kompastours@gmail.com

 VAŠ KOMPAS ZA SIGURAN PUT

142 UKUPNO PREGLEDA 1 POSJETA DANAS



Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *